Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye’de bulunan 80’den fazla oteli, ziyaretçilerin yürüyüşten yamaç paraşütüne, kış sporlarından gözde dalış merkezlerine, tırmanış ve rafting kadar pek çok heyecanlı aktiviteyi tecrübe ederken konaklayabilecekleri doğru tercihi bulmalarına yardımcı oluyor. Macera dolu bir tatil için ilham verecek beş ziyaret noktası şöyle:

Rafting ve Heliski Fırsatları

Karadeniz Bölgesi, muhteşem doğası ve Fırtına Deresi’nde rafting ve ziplining gibi çok çeşitli açık hava aktiviteleriyle her geçen yıl daha çok ziyaretçiyi kendine çekiyor. Türkiye’deki en yüksek dördüncü zirvesine ev sahipliği yapan Kaçkar Dağı, dağcılık sporu meraklılarının sıkça tercih ettiği bölgelerden biri olmasının yanı sıra dağın tepelerine helikopterle ulaştıktan sonra eteklerine serbest stilde iniş yapılan heliski sporuna da olanak tanıyor. İlin her noktasına kolay erişim imkânı sunan Ramada by Wyndham Rize’nin 290 odası, kapalı havuzu, fitness merkezi, spa, sauna ve restoranı bulunuyor.Macera Tutkunlarına Öneriler 1

Ramada Plaza by Wyndham Rize.

Avrupa’nın En Büyük Doğal Yaşam Parkını Ziyaret Edin

Sakarya hem İstanbul’a yakınlığı hem de çevresindeki doğa aktivitelerinin çeşitliliğiyle macera severlerin uğrak noktaları arasında. Türkiye’nin gözde kano merkezlerinden Sapanca Gölü’nün çevresinde bisiklet ve yürüyüş parkurları da bulunuyor. Kamp, kuş gözlemciliği, amatör sportif balıkçılık, binicilik ve bisiklet turları gibi doğa aktivitelerine olanak tanıyan, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’ya Sakarya’nın merkez ilçesi Adapazarı’ndan kolayca ulaşılabiliyor.

Macera dolu bir hafta sonu geçirmek için Sakarya’yı ziyaret edecek olanlar ideal bir seçenek oluşturan Ramada by Wyndham Sakarya, misafirlerine konaklama imkânları, kapalı havuz, fitness merkezi, spa, sauna ve bir restoran gibi olanaklar sunuyor.

Macera Tutkunlarına Öneriler 2

Ramada by Wyndham Sakarya.

Aladağlar’a Tırmanın

Aladağlar Milli Parkı, tırmanış fırsatlarının yanı sıra barındırdığı yürüyüş ve trekking yolları sayesinde misafirlerin huzurlu bir doğayla baş başa kalmasına da olanak tanıyor.

Ramada by Wyndham Niğde, 80 odası, fitness merkezi, geleneksel Türk mutfağından ve uluslararası lezzetlerin sunulduğu restoranıyla bölgenin güzelliklerinin tadını çıkaracağınız macera dolu bir yürüyüşün ardından dinlenmek için ideal bir konum niteliğinde.

Kayak Yapmanın Tadını Çıkarın

Erciyes Dağı, kış sporları bakımından sahip olduğu şöhretin yanı sıra diğer mevsimlerde de macera severler için ideal seçeneklerden biri. Zamantı Irmağı’nda rafting, Ali Dağı’nda yamaç paraşütü, Hisarcık-Derebahçe Kanyonu’nda kaya tırmanışı ve jeep safari de Kayseri’de tecrübe edilebilecek diğer aktiviteler arasında yer alıyor.

Kayseri Erkilet Havalimanı’na altı kilometre mesafede yer alan 205 odalı Wyndham Grand Kayseri’de kapalı havuz, fitness merkezi, spa, sauna ve iki restoranı da içeren zengin olanaklar bulunuyor.

Ege’nin En İyi Dalış Noktalarını Keşfedin

Bodrum her ne kadar güzel plajlarıyla meşhur olsa da Türkiye’nin en göz alıcı dalış noktalarından bazıları da Bodrum Yarımadası’nın çevresinde bulunuyor. Bodrum Körfezi’nin tam ortasında bulunan Büyük Resif her yıl Türkiye ve dünyadan dalış meraklılarını kendine çekerken, karşısındaki Küçük Resif ise daha tecrübeli dalgıçların gözlemleyebileceği çok zengin bir sualtı yaşamına ev sahipliği yapıyor.

Misafirler, Karaada’nın Kos Adası’na bakan kısmında yer alan Delikli Mağara’da ise mağara dalışı heyecanını büyüleyici bir sualtı manzarası eşliğinde tecrübe edebilirler ve Bardakçı Koyu’ndan eşsiz bir manzaraya bakan, açık havuz, fitness merkezi, sauna ve biri terasta olmak üzere iki restoran gibi zengin imkânlar sunan La Quinta by Wyndham Bodrum ile Bodrum’un tadını yılın 12 ayı çıkarabilirler.

Macera Tutkunlarına Öneriler 3

La Quinta By Wyndham Bodrum.