Magma sana her sayısında şunu anımsatır:

“Hey! İçindeki derin vadiler, içindeki yüksek dağlar, içindeki sonsuz denizler seni çağırıyor!”

Dağlar ve nehirler... Orman ve bozkır... Rüzgar ve yağmur... Hayatın asıl kaynaklarıdır bunlar... Verimliliğimizin de asıl kaynakları. Düşlerimiz ve düşüncelerimizin de…

Bir nehir dağlardan usul usul doğup da giderek çoğaldıktan sonra denize akar, boşu boşuna bir eylem değildir bu. Yaşamı an ve an yaratır.

Bilginin özü, asıl özü, uzakta bile olsa nehir ve dağlardan, yalnızca onlardan bize doğru akar. Ruh bir manzaradır, ellerimiz öyle, kalbimiz öyle.

Kaçkar Dağları’ndan çağlayarak inen bir dere, Himalayalar’dan dökülüp yüz milyonlarca insanı besleyen bir ırmak,  göz alabildiğine uzanan deniz üzerinde doğan bir sonsuzluk fotoğrafı bizi hayatın özüyle buluşturur.

Dünyanın her yerinde hiç dinmeyen bir ışık var. O ışıkla çektiğin fotoğraflarına bak, olmak istediğin yeri düşle, fotoğrafını seç ve bizimle paylaş. Dünya seni çağırıyor, ona katıl.

Yarışmaya katılmak için:

·   @magmadergisi ve @sanatsalbaski Instagram hesaplarını takip etmeniz,

·   Paylaşacağınız gönderi metninde #OlmakİstediğimYer etiketini kullanarak @magmadergisi ve @sanatsalbaski şeklinde hesaplardan bahsetmeniz,

·   Fotoğrafı çektiğiniz yeri lokasyon olarak eklemeniz gerekir.

·   Son katılım tarihi: 10.05.2020

·   Sonuç açıklama: 20.05.2020

Ödüller

Birinciye: Dipleks Baskı + Yüzer Çerçeve  (60 x 80 cm)

İkinciye: Fineart Baskı (Hahnemühle Photo Rag Baryta)  + Dibond Sunum (50 x 70 cm)

Üçüncüye: Fotoğraf  Baskı (Hahnemühle Mat Fibre + Modern Çerçeve ( 40 x 60 cm)

Mansiyon (5 Adet): Rulo Form Fotoğraf Baskı  (30 x 45 cm)

Seçici Kurul

Özcan Yüksek – Magma Dergisi – Genel Yayın Yönetmeni

Tijen Burultay – Magma Dergisi – Fotoğraf Editörü

Deniz Uludağ – Sanatsalbaski.com – Kurucu Üye

Yarışma Şartları

• Yarışmaya sadece Instagram platformu üzerinden katılabilirsiniz.

• Her bir fotoğraf ayrı bir gönderide olmak üzere sınırsız adette fotoğraf ile katılabilirsiniz.

• Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet ve kişilik haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklam amacını taşımaması gerekir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

• Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılır.

Ödüller Detay

Birinciye: Dipleks Baskı + Yüzer Çerçeve (60 x 80 cm)

Dipleks baskı (pleksi sandviç) müze ve galeri sunumlarında fineart baskılar için tercih edilen, bakan göz üzerinde ekstra parlaklık ve üç boyut hissi uyandıran bir fotoğraf baskı sistemidir.

Yüzer çerçevede baskılar, her kenardan 6 mm boşluk kalacak şekilde çerçeveye yerleştirilir. Çerçeve ve baskı arasında kalan bu boşluk, baskının çerçeve içinde havada durduğu izlenimi yaratır.

#OlmakİstediğimYer 1


İkinciye: Fineart Baskı (Hahnemühle Photo Rag Baryta)  + Dibond Sunum (50 x 70 cm)

Karanlık oda kağıtlarından "Analog Baryta" dokusunun %100 pamuklu kağıdın doğallığı ile birleştiği Hahnemühle Photo Rag Baryta  kağıdına yapılan fineart baskıdır. Baskılar; hafifliği, zarifliği, sağlamlığı ve mukavemetinden dolayı özellikle büyük boyuttaki eserler için tercih edilen dibond malzemesine sıvanarak ömürleri uzatılır.

#OlmakİstediğimYer 2

Üçüncüye: Fotoğraf  Baskı (Hahnemühle Mat Fibre) + Modern Çerçeve ( 40 x 60 cm)

Matt Fibre, pürüzsüz, çok hafif dokusu ve kırık beyaz tonu harika sonuçlar veren bir kağıttır

Baskılar kalıcı olarak formunu koruyan ve yüksek kalitede sağlam ahşaptan yapılan 3 cm derinlikli ve 2 cm enli modern çerçeve ile sunulur.

#OlmakİstediğimYer 3

Mansiyon  (5 Adet): Rulo Form Fotoğraf Baskı  (Hahnemühle Mat Fibre) (30 x 45 cm)

Matt Fibre, pürüzsüz, çok hafif dokusu ve kırık beyaz tonu harika sonuçlar veren bir kağıttır. Fineart baskılar kolay taşınabilir paketinde rulo olarak korunaklı karton tüpün içinde teslim edilir.

#OlmakİstediğimYer 4