Sağlık Eğitmeni Çisem Çakır Sülüşoğlu’nun moderatörlüğünde düzenlenen lansmanda Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Bali Zen Resort’un Kurucusu Dr. Mahendra Shah, Diyetisyen Berfin Ceren Alışır sunum yaptı.

Recai Çakır, turizm ve sağlık sektörüyle ilgili deneyimlerini ve yeni yatırımları aktardı: “Yeni sağlık programlarımızı bu ay itibariyle hayata geçiriyoruz. Master Detoks, Raw Food, Ketojenik ve Antiaging Beslenme programları alternatiflerimizle dünya trendleri ve ülkemizin sağlık ihtiyaçları doğrultusunda programlarımızı yeniledik. Çok yakın zamanda Mısır’dan 20 milyon dolarlık yatırım alarak, Türkiye’den dünyaya sağlık turizmi ihracatı yapmaya başladık. Farklı ülkelerden gelen talepleri de değerlendiriyoruz.”

Lansmanın onur konuğu Dr. Mahendra Shah, sürdürülebilir sağlıklı yaşamın önemini vurguladı: “Vizyonumuz misafirlerimize sağlıklı beslenme, dengeli, fiziksel, zihinsel ve ruhsal egzersizler, entegre tedavi ve diğer rekreasyonel etkinlikler aracılığıyla beden, zihin ve ruhları ile uyum için gerekli bilgi ve araçları elde edebilecekleri bütüncül bir wellness ortamı yaratmak. Bu doğrultuda geleneksel tıbbın engin deneyiminden; özellikle Hint Ayurvedası, Yoga, Meditasyon, Pranayama ve Naturopati’den yararlanıyoruz ve bunları modern tıp ile entegre ediyoruz.” Shah sunumunda Ayurveda kavramının ve Avuryedik terapinin esaslarını da paylaştı.

Sağlık Eğitmeni Çisem Çakır Sülüşoğlu, Sianji Well-Being Resort’un ruh, beden, zihin bütünlüğünü sağlayan programlarını anlatırken; Diyestisyen Berfin Ceren Alışır da yaşlılığın günümüzdeki tanımını paylaşarak antiaging ve ketojenik beslenmenin önemini vurguladı.