Türkiye’nin 143 yıllık zeytinyağı markası Komili, 23-25 Haziran tarihleri arasında beşincisi gerçekleştirilen Heritage İstanbul’da Anadolu topraklarının doğa ve kültür mirası anıt zeytin ağaçlarını koruma projesi “Gözümüz Gibi Bakıyoruz” ile yer aldı. Türkiye’nin 143 yıllık zeytinyağı markası Komili, kültürel miras fuarı Heritage İstanbul’da “Anıt Zeytin Ağaçlarının Binlerce Yıllık Kökleri” paneli ve “Mucizevi Gıda Zeytinyağı” sohbetini gerçekleştirdi.

Komili’nin geçmişi geleceğe bağlayan anıt zeytin ağaçlarını koruma hedefiyle 2018 yılından beri devam eden sosyal sorumluluk projesi “Gözümüz Gibi Bakıyoruz’dan yola çıkarak hazırlanan “Anıt Zeytin Ağaçlarının Binlerce Yıllık Kökleri” paneli, Bunge Gıda Türkiye Genel Müdürü Turgut Yeğenağa’nın moderatörlüğünde Prof. Dr. Abdullah Soykan, Doç. Dr. Çetin Şenkul ve Komili Ayvalık Operasyon & Zeytinyağı Tadım Müdürü Mehmet Cavlı’nın katılımı ile düzenlendi.

Gözümüz Gibi Bakıyoruz 1

“Komili’ye hayat veren, zeytin ağacına sonsuz saygı ve sevgiyle yaklaşıyoruz, ölmez ağacın bu toprakların doğa ve kültür mirası olduğuna inanıyoruz” diyen Turgut Yeğenağa, “Kadim zeytin ağaçlarımızı korumak için 2018 yılında başlattığımız “Gözümüz Gibi Bakıyoruz” sosyal sorumluluk projemiz ile anıt zeytin ağaçlarımıza sahip çıkarak geçmişi geleceğe taşıyor, çevresel ve toplumsal sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz. Projemizle ekolojik anlamda önem taşıyan, tarihe tanıklık etmiş anıt zeytin ağaçlarının tespit edilmesini sağlıyor, kayıt ve koruma altına alınmasında öncü oluyoruz. Neslimizin daha iyi bir yaşam sürdürmesi için her biri ayrı ayrı değerli olan anıtsal nitelik taşıyan zeytin ağaçlarımızı gelecek kuşaklara aktarılmasında katkımız olduğu için gururluyuz” dedi.

Bunge Gıda Türkiye Kıdemli Pazarlama Müdürü Pınar Nokay’ın moderatörlüğünü yaptığı, Beslenme & Diyet Uzmanı Dilara Koçak ile Şef & Yemek Yazarı Ömür Akkor’un paylaştığı bilgiler eşliğinde, fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgisi ile keyifli bir sohbete dönüşen Heritage Talks’ta da dayanıklılığın, sağlığın, uzun yaşamın simgesi zeytin ağaçlarından elde edilen mucizevi gıda zeytinyağının insan sağlığına olan katkıları ve beslenmedeki faydaları konuşuldu.