Türkiye’de ilk kez 2019 yılında düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın üçüncüsü, 10-11 Eylül tarihlerinde İstanbul AutoDrom / Tuzla pistinde gerçekleştirilecek. Bu özel haftanın sloganı “Duymak yetmez, denemek gerek”.

Garanti BBVA’nın finans sponsorluğunda Electric Hybrid Cars Dergisi ile Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) tarafından düzenlenen etkinlikte, Türkiye’de bulunan otomobillerden henüz satışa sunulmayan modellere kadar birbirinden özel elektrikli ve hibrit araçlar yer alacak. Otomobil ve teknoloji meraklıları, araçları ücretsiz deneyimleme şansı bulurken sektör profesyonellerinden elektrikli araçlar, otonom sürüş, hibrit motorlar, şarj istasyonları, batarya teknolojileri gibi birçok farklı konu hakkında bilgiler de alabilecek. Ayrıca üniversitelerin ve girişimcilerin katılımıyla yerli projeler de misafirlerin beğenisine sunulacak.

Duymak Yetmez, Denemek Gerek 1

“Heyecanı yükseltmeyi hedefliyoruz”

Etkinlik kapsamında 9 Eylül Dünya Elektrikli Araçlar Günü de kutlanacak. Dünya çapında kutlanan 9 Eylül’ün önemine vurgu yapan TEHAD Başkanı Berkan Bayram, “Sektör, elektrikli mobiliteye doğru evriliyor. Biz de bu yönde olan farkındalığı artırmak için her yıl elektrikli araçlar gününü özel bir etkinlikle kutluyoruz. Bu yıl üçüncü kez düzenleyeceğimiz Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın ilk iki etkinliğinde 5 binin üzerinde katılımcı ile bu farkındalığı yarattık. Geçtiğimiz yıl ziyaretçiler pistte bulunan 23 elektrikli ve hibrit otomobil modeliyle toplamda 4 bin 200 tur attı. Bu sene ise bu rakamı çok daha yukarılara çekmeyi ve heyecanı yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Katılımcılar kayıtlarını etkinlik alanında veya elektriklisurushaftasi.com web sitesi üzerinden yapabilecek.