Mozaik ve seramik sanatçısı Tuğrul Eroğlu’nun kişisel mozaik ve seramik sergisi 15 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında Kaleköy (Simena) Kale Harabeleri’nde.

Sanatçı Eroğlu, Kaleköy’ü neden seçtiğini şöyle anlatıyor: “21. yy’da modern araçların kuşattığı dünyamızda, hâlâ yolu olmayan Kaleköy’ün kale harabelerinde mozaik ve seramik sergisi, sanat yolculuğumun en heyecan verici duraklarından biri oldu. İzahı sadece teknik argümanlara ya da sadece Kaleköy’ün eşsiz tarihine dayanmıyor. Kaleköy’de yaşayan insanların yaşadıkları bölgeye olan tutkuları ve burada geçirdikleri ömrün her anına sığdırdıkları emeğin, sadece burada bulunduğumuz kadarlık bölümüne tanıklık etmek ve sanatsever dostlarımla bu kıymetli dünya mirasını paylaşmak istedim.”

Sanatçı, mozaik ve seramik tekniklerini çalışmalarımın temel materyalleri olarak tercih etmesinin nedenine de değiniyor: “Doğadan kaynağını alan her materyalin, doğadan ilham alan fikirler ile bütünleştiğinde mükemmel olmasa bile samimiyetinden bir şey kaybetmeyeceğine olan inancımdır.”

Sergi 8 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilir.