Bilim Akademisi deprem panelleri serisi, “6 Şubat’tan Dirençli Çıkmak” konulu panel ile devam ediyor. Yer bilimleri, alt yapı, yapı stoku ve çevre konuları üzerinde uzmanların konuşmalar yapacağı etkinlik 19 Nisan 2023 Çarşamba günü saat 18.00’de ücretsiz ve herkesin katılımına açık.


Bilim Akademisi Deprem Koordinasyon Komitesi üyesi Prof. Dr. Naci Görür’ün moderatörlüğünde gerçekleşecek üçüncü panelde; Bilim Akademisi Üyesi ve Jeolog Prof. Dr. Yücel Yılmaz, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi ve Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Meltem Şenol Balaban ve İTÜ Afet Yönetimi Enstitüsü ve İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Sütçü konuşmacı olarak katılacak. Panelin yapılacağı mekan Yapı Kredi, Loca-Beyoğlu İstanbul.


Panel: 6 Şubat’tan Dirençli Çıkmak 1

Bilim Akademisi başlattığı deprem odaklı paneller serisinin ilki “Sesimi Duyan Var mı? Afetlere Karşı Akıl ve Bilim” 3 Mart’ta, ikincisi ise “Depreme Hazır Olmak, Yaralarını Bilimle Sarmak: Afet Yönetimi, Sağlık ve Ekonomi” başlığıyla 15 Mart 2023’te yapılmıştı.


Bilim Akademisi bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak tanıtmak, örneklemek ve gözetmek için 25 Kasım 2011 günü İstanbul’da kuruldu.


Ayrıntılı bilgi ve kayıt formu için: bilimakademisi.org/deprem-panelleri-3-6-subattan-direncli-cikmak