Denizden gökyüzüne 2.365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın çevresindeki parkurlarıyla Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky 13-15 Mayıs tarihlerinde Antalya Kemer’de gerçekleştirilecek. Bu yıl sekizinci yaşını kutlayan yarışın dört farklı etabında, 18 ülkeden 618 sporcu mücadele edecek. “Zirveye Birlikte Koşalım” mottosuyla gerçekleştirilecek yarışların parkur mesafeleri şöyle:

-113 K Tahtalı Ultra Sky: Ultra Sky, eşi benzeri bulunmayan heybetli görüntüsüyle 2.365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve zirvesine de adımların değdiği Türkiye’nin ilk 100 km üstü Skyrunning yarışıdır. Kemer’in eşsiz güzel dağ parkurları, yaylaları ve koylarının çevresinde koşulan Ultra Sky yarışı 113 K uzunluğunda ve 5450 metre irtifa kazanımına sahip.

-65 K Berg Sky Race: Berg Sky Race, Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve zirvesinde sona eren Avrupa ve Türkiye’nin en zorlu parkurlarından bir tanesi. Yarış 65 K uzunluğunda ve 4.300 metre irtifa kazanımına sahip.

-27 K Tahtalı Run to Sky: Run to Sky, Tahtalı Dağı zirvesine deniz kenarından koşulan Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışıdır. Kemer’e bağlı Çıralı kasabasında deniz seviyesinden başlayan yarış 27 K mesafe ve 2.650 metre irtifa kazanımında.

-12 K KemeRun: Kemer şehir merkezinden başlayarak Çalıştepe’ye doğru koşulan bir patika koşusudur. Şehir merkezinin en güzel noktalarını koşarak keşfetme imkânına sahip bu parkur, tüm sporcuların koşabileceği bir patika yarışıdır. Şehir merkezinden başlayan yarış 12 km mesafe ve 400 metre irtifa kazanımına sahip.

Denizden Gökyüzüne Koşalım 1

Yarış süresince Kemer Olbia Park’ta kurulan “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky” Expo alanı katılımcılara Corendon Airlines alanında düzenlenecek Corendon Airlines DJ Performansı, sürpriz hediyeler dolu Corendon Airlines Kağıt Uçak Yarışması gibi etkinliklerle bir festival coşkusu da yaşatacak.