Son depremlerden sonra neden Nepal’i ziyaret etmeli?

25 Nisan’da gerçekleşen deprem ve sonrasındaki artçıları, Nepallilerin yaşantısında yıkıcı etki yarattı. Katmandu ve çevresindeki pek çok küçük kasaba göçük altında kaldı. Deprem, Nepal’in kültürel mirasını tahrip etti, yüzyıllardır ayakta kalmış tarihi binalar yerle bir oldu. Depremin merkez üssü Barpak, başkent Katmandu’ya 77 kilometre uzaklıkta olan popüler bir turist lokasyonu. UNESCO tarafından tarihi miras olarak kabul edilen sekiz alandan üçü tahrip oldu. Ama Nepal bundan ibaret değil. Deprem Nepal’in sadece orta ve batı bölgelerini etkiledi. Hala zarar görmeyen birçok yer var. Nepal hala çekici, hala macera dolu ve seyahat planlarınızın başında gelmeye devam etmeli.

Kültür ve insan çeşitliliği, el değmemiş doğası, nefes kesici manzaraları ve zengin aktivite seçenekleriyle Nepal, heyecan yaratan bir ülke. Şimdi Nepal’in uğradığı yıkımdan kurtulması için size ihtiyacı var. Bu yeniden yapılandırmayı inşa etmenin en iyi yolu ülkenin sadece birkaç seyahat noktası zarar gördü diye planlarınızı iptal etmemek ve Nepal’i ziyaret etmek.

Kaynak: http://www.myholidaynepal.com/blog/category-Travel-Tips/why-visit-nepal-after-the-recent-earthquakes-help-nepal-by-visiting-nepal/