1984 yılından bu yana dünya çapında düzenlenen en değerli sokak fotoğrafçılığı organizasyonlarından biri olan PhotoMaraton, fotoğraf kültürünü yaşatma misyonuyla bu yıl 6. kez gerçekleştiriliyor. 11 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek organizasyonun 3 yıldır ana sponsoru olan Canon, tema belirleyicileri ve ödülleriyle fotoğraf severlerin heyecanına ortak oluyor. 

Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından gerçekleştirilen fotoğraf yarışması 11 Kasım Cumartesi günü saat 09:00’da Tarihi Sirkeci Garı’nda başlayarak Sirkeci, Beyazıt ve Şişhane sokaklarında 9 saat boyunca renkli anlar oluşturacak. 

Geçtiğimiz yıl 3.563 fotoğraf ve 15 video gönderimi ile bu zamana kadarki en yüksek katılımlı PhotoMaraton olarak tarihe geçen etkinlik, bu yıl da yüksek ilgiyle karşılanıyor. Türkiye’de 6. kez aynı heyecan ve tutkuyla gerçekleştirilecek yarışma müzik, dans ve performanslar eşliğinde yine adeta bir şenlik havasında hayata geçirilecek. 

Amatör ve profesyonel olmak üzere binlerce fotoğraf tutkunu sırasıyla Sirkeci Garı, Beyazıt Meydanı ve Şişhane Meydanı’nda duyurulacak 1 cep, 1 video ve 3 dijital kategorideki fotoğraf temaları çerçevesinde hikayelerini anlatacak fotoğraflar çekecek. Dijital kategoride Canon yeni Marka Elçisi Cem Talu ve Gezgin Foto İmtiyaz Sahibi Adem Meleke yer alırken video kategorisinde ise Mert Sezer tema belirleyicisi olarak Canon’u temsil edecek. Toplamda belirlenen 15 farklı temanın kazananları Canon’un üstün özellikli ürünleriyle ödüllendirilecek. 

Canon ise etkinlik süresi boyunca Sirkeci Tren Garı’nda açacağı stantla her yıl olduğu gibi katılımcılara sağlayacağı ücretsiz Canon fotoğraf makinesi “bakım & temizlik” hizmetinin yanı sıra, yılın öne çıkan ürünlerini de fotoğraf severlerle buluşturacak.