30 Kasım – 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Paris’te toplanacak olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP21 Zirvesi) önümüzdeki dönem dünyanın kaderini belirleyecek yeni bir iklim anlaşmasına imza atacak. Paris’te yapılacak COP21 zirvesinden hemen önce iklim değişikliği konusunda belirleyici rol oynayacak yirmi ülkenin liderleri bu ay Antalya’da yapılacak G20 zirvesinde toplanacak.

Gezegenin geleceğini ilgilendiren bu konunun sadece politikacılar tarafından konuşulamayacağını düşünen sosyal hareketler, İstanbul'da, G20 öncesinde İklim Forumunu ve  Büyük İklim Yürüyüşünü düzenliyor. Yerel ve uluslararası bir çok sivil toplum kuruluşu, çevre aktivisti, yerel ve sosyal hareket, akademisyen, bilim insanı bu forum kapsamında 12- 13 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi'nde ve ardından 14 Kasım’daki Büyük İklim Yürüyüşü’nde bir araya geliyor.

Gıda sorunundan, iklim bilimine, yerel mücadelelerden, politikaya kadar birçok konunun tartışılacağı forum, herkesin katılımına açık.

Detaylı bilgi için: www.iklimicin.org